Aktualne trendy w wyborze płytek ceramicznych

Trwająca zima zdecydowanie sprzyja remontom i zmianom w naszych wnętrzach. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w mieszkaniu, czy w domu, chcemy mieć oryginalną przestrzeń, dopasowaną do naszych charakterów i upodobań. Jakie płytki warto wybrać do naszych ścian i podłóg? Na co zwrócić szczególną uwagę? Co w tej kwestii mają do powiedzenia sami projektanci wnętrz. Oto kilka wskazówek.

Po pierwsze – płytki na wymiar
Przed wybraniem się do sklepu dokładnie zmierzmy (i naszkicujmy) powierzchnię na którą potrzebujemy nowe materiały. Płytki występują w różnorodnych rozmiarach i formach, dlatego jeżeli nie do końca radzimy sobie z określeniem ilości, warto skonsultować to z fachowcami.

Po drugie – aktualne trendy
Plytki ceramiczne Poznań można znaleźć w każdym kolorze i wzorze. Obecnie wielu klientów chętnie stawia na płytki imitujące drewno, imitujące beton czy rożnego rodzaju mozaiki. Dodatkowo, płytki ceramiczne muszą charakteryzować się dużą solidnością i trwałością, by wpływem ciężaru nie zostały uszkodzone, by nie ulegały zarysowaniom oraz nie zmieniały koloru np. pod wpływem słońca.

Po trzecie – ile kosztują płytki ceramiczne?
Ceny płytek ceramicznych zależą od wielu, różnorodnych czynników. Na koszt wpływa między innymi materiał, klasa jakości (np. I czy II), unikatowy wzór czy odporność na ścieranie i warunki atmosferyczne (np. w przypadku płytek zewnętrznych). Płytki podłogowe Poznań można dostać już w przedziale cenowym od 45 do nawet 300 zł. Warto jednak nie kierować się tylko i wyłącznie ceną, a ich funkcjonalnością oraz miejscem, w którym mają być zastosowanie.

Po czwarte – czas realizacji
Wielu klientów obawia się kilkumiesięcznego czasu realizacji zamówienia.

Jeżeli sami nie umiemy wybrać odpowiednich materiałów do naszych wnętrz – warto ten zakup przeanalizować z fachowcami, którzy doradzą i pomogą wybrać najlepsze i najbardziej funkcjonalne płytki, zgodnie z naszymi potrzebami. Taki zakup będzie nam służył zdecydowanie przez wiele lat.