Elektryczne wózki widłowe

Elektryczne wózki widłoweWózki widłowe elektryczne często zwane są widłakami akumulatorowymi. Są jednymi z najbardziej praktycznych i ekonomicznych oraz najchętniej używanych wózków widłowych. Spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i regulacje Urzędu Dozoru Technicznego. Idealnie nadają się do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, np. halach, magazynach, sklepach itp. Bardzo dobrze sprawdzają się również w małych, ciasnych przestrzeniach, dzięki niewielkim gabarytom silnika.

Elektryczne wózki widłowe charakteryzują się również niskim poziomem hałasu oraz nie emitują szkodliwych spalin. Cechuje je duża wytrzymałość i efektywność pracy, a przede wszystkim niskie koszty eksploatacyjne, które umożliwiają zastosowane przy ich produkcji innowacje techniczne, co sprawia, że wózki te są wydajne i posiadają minimalne zużycie energii. Są również często wybierane ze względu na maksymalne bezpieczeństwo pracy, szeroką funkcjonalność oraz komfort pracy.

Wózki widłowe elektryczne można podzielić na unoszące i podnośnikowe. Wózki widłowe unoszące, zwane także wózkami paletowymi, przeznaczone są do podnoszenia przewożonego ładunku do wysokości, jaką umożliwia jego transport. Wózki te spełniają wszelkie wymagania, jeśli chodzi o transport, zarówno na krótkich, jak i długich dystansach, są bardzo zwrotne i wymagają stosunkowo niewielkich korytarzy roboczych. Wózki widłowe podnośnikowe natomiast, charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, dzięki posiadanym masztom, które gwarantują odpowiedni udźwig na różnych wysokościach podnoszenia, co znacznie ułatwia przeładunek towarów i układanie ich na piętrowych półkach magazynowych. Dodatkowo są zwrotne i dynamiczne, sprawdzają się na dystansach o zróżnicowanej długości.